Na co dotacja z Urzędu Pracy?

Dotacje internetowe

Aktualne przepisy pozwalają na uruchomienie działalności gospodarczej w oparciu o dotację z Urzędu Pracy. Dofinansowanie obejmuje różne sektory, pośród których znaleźć można wiele interesujących propozycji. Dotacja z Urzędu Pracy ma postać pożyczki bezzwrotnej, dzięki czemu wielu bezrobotnych przedsiębiorców zyskuje okazję na szybsze rozkręcenie własnego biznesu. Na co więc warto przeznaczyć dotację z PUP?

Dofinansowanie na salon fryzjerski lub kosmetyczny

Salony fryzjerskie i kosmetyczne cieszą się niesłabnącą popularnością, niezależnie od wielkości miasta. Nawet mimo sporej konkurencji, właściciele dobrze zlokalizowanych punktów oferujących tego rodzaju usługi nie narzekają na ilość klientów czy wysokość przychodu. Dotacja z Urzędu Pracy to najlepszy sposób na pozyskanie środków, które są praktycznie niezbędne do przygotowania potrzebnego lokalu oraz zapełnienia go profesjonalnym sprzętem. Dotyczy to zarówno rozmaitych narzędzi, akcesoriów czy aparatury, jak i wygodnych foteli oraz innych elementów wyposażenia salonu.

Dotacja na warsztat samochodowy

W warsztatach przeprowadzane są różnego rodzaju naprawy, konserwacje czy przebudowy pojazdów samochodowych. Na zlecenie tego typu prac chętni klienci znajdą się zawsze, zwłaszcza jeżeli firma posiada szeroki zakres usług i gwarantuje fachowość. Poza standardowymi naprawami mechanicznymi czy elektronicznymi, warsztat powinien oferować także ogólne przeglądy, malowanie i laserowanie, prace wulkanizacyjne czy wykonywanie zabiegów antykorozyjnych. Dotacja z PUP pozwala na zapewnienie firmie specjalistycznej infrastruktury technicznej, włącznie z maszynami, narzędziami czy urządzeniami i pomieszczeniami. Dotyczy to m.in. urządzeń do geometrii, mierników czy podnośników samochodowych, a także pras hydraulicznych oraz przyrządów regulacyjnych.

Dofinansowanie sklepu internetowego

Branża e-commerce stale się rozwija. Dysponując dobrym pomysłem na działalność sprzedażową, można go wykorzystać do uruchomienia wyjątkowo intratnego biznesu. Dotacja na sklep internetowy to najlepszy sposób na uzyskanie środków niezbędnych do opłacenia oprogramowania platformy sprzedażowej, a także wszelkich udogodnień ułatwiających szybki start działalności prowadzonej w sieci. Dotyczy to na przykład integracji z hurtowniami czy firmami kurierskimi, a także zlecenia podstawowych działań promocyjnych. Uzyskanie dotacji na otwarcie samego e-sklepu nie jest możliwe, jednak tego rodzaju działalność może być dofinansowana w ramach rozszerzenia sklepu stacjonarnego.