Jak dotacja z urzędu pracy może pomóc w rozkręceniu sklepu internetowego?

Dotacja z urzedu na e-commerce

Otwieranie sklepu internetowego może być dość kosztowne. Dobrym sposobem na dofinansowanie takiej formy działalności jest możliwość skorzystania z atrakcyjnych dotacji Powiatowego Urzędu Pracy. Po sprawdzeniu kwalifikacji i złożeniu stosownego wniosku, wystarczy przygotować odpowiednie dokumenty i cierpliwie poczekać na decyzję urzędników. Jak uzyskane w ten sposób środki mogą pomóc w rozkręcaniu własnego biznesu e-commerce?

Sprzęt i oprogramowanie

Od 2016 roku nie jest możliwe uzyskanie dotacji na otwarcie samego e-sklepu. Aby mimo to otrzymać dofinansowanie na prowadzenie internetowego biznesu, działalność ta powinna być rozszerzeniem planowanego sklepu stacjonarnego. Dotacja z Urzędu Pracy to niemały wkład finansowy, który przeznaczyć można na pokrycie rozmaitych wydatków. Do uruchomienia oraz prowadzenia sklepu internetowego niezbędne okazuje się przede wszystkim podstawowe wyposażenie. Poza sprzętem w rodzaju komputera, drukarki, skanera, telefonu firmowego czy aparatu fotograficznego, dotyczy to również oprogramowania e-sklepu oraz różnych aplikacji do sporządzania dokumentacji.

Warto wspomnieć, że jeśli rozpoczynamy biznes w internecie to najlepiej skorzystac z oprogramowania, które będziemy mogli jak najszybciej wdrożyć i zacząć prowadzenie działalności. Tworzenie dedykowanego sklepu może opóźnić start z biznesem nawet o kilka miesięcy, podczas gdy będziemy musieli opłacać ZUS i ponosić inne koszty działalności. Natomist oprogramowanie na abonament takie jak SKY-SHOP pozwoli nam szybko wdrożyć sklep i rozpocząć sprzedaż.

Reklama sklepu internetowego

Pozyskana dotacja na sklep internetowy pozwala również na sfinansowanie szeregu działań marketingowych i reklamowych dla sklepu internetowego. Zwiększają one liczbę potencjalnych klientów, a także popularyzują markę. W zakres tych działań wchodzi m.in. pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych, e-mail marketing czy kampanie Google AdWords. Z pomocą dotacji sfinansować można także kampanie w mediach społecznościowych czy działania z zakresu content marketingu.

Towar w sklepie internetowym

Dofinansowanie z Urzędu Pracy wykorzystać można także na zakup towaru. To właśnie od rodzaju, jakości, różnorodności oraz ilości produktów oferowanych przez e-sklep zależą przyszłe dochody przedsiębiorcy. Środki uzyskane w ramach dotacji przeznaczyć można również na opłacenie dostawców, firm kurierskich czy hurtowni, dzięki czemu cały proces wdrożenia sprzedaży znacząco się przyspieszy.

Jakich kosztów nie pokrywa dotacja z Urzędu Pracy?

Dotacji z Urzędu Pracy nie można przeznaczyć na wydatki związane z bezpośrednim prowadzeniem sklepu. Dotyczy to m.in. opłacanego czynszu, składek ZUS, rachunków, koncesji czy podatków. Dofinansowanie nie obejmuje również zakupu nieruchomości, prowadzenia działalności sezonowej czy handlu obwoźnego. Dotacja nie pozwala ponadto na finansowanie szkoleń, pokrywanie kosztów transportu towaru sprzedawanego w sklepie internetowym czy zakup kasy fiskalnej oraz pojazdów firmowych.